Jesteś tutaj: Start / Aktualności / DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I -III z zapałem uczestniczyły w „Mini zawodach sportowych dla najmłodszych”. Rozwijały umiejętność zdrowej rywalizacji, współpracy w zespole podczas zmagań w poszczególnych konkurencjach sportowych np. przeciąganie liny, toczenie piłki, bieg z przeszkodami, slalom, rzuty woreczkami na odległość.

Klasy starsze IV – VIII oraz III gimnazjum uczestniczyły w konkurencjach sportowych zorganizowanych na boisku ORLIK. Uczniowie mogli rywalizować miedzy sobą sprawdzić swoje umiejętności, a także miło i na sportowo spędzić czas . W zmaganiach wzięło udział ok. 50 chłopców i dziewcząt. Uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych - rzut osobisty do kosza oraz skok w dal z miejsca, a także grupowych - mini turniej piłki nożnej. Chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI grali w jednej kategorii, natomiast uczniowie klas starszych VII, VIII i III gimnazjum w drugiej kategorii. Mecze rozgrywane były na zmianę, raz młodsi - raz starsi. Pomimo tropikalnego klimatu, wszyscy dzielnie walczyli, wykorzystując umiejętności jakie nabyli na lekcjach wychowania fizycznego oraz zajęciach SKS. Najlepsi uczniowie i zwycięskie drużyny zostały wyróżnione i nagrodzone celującymi ocenami z Wychowania Fizycznego.