Przerwany marsz

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu serdecznie zapraszają Babcie i Dziadków naszych uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020, które rozpocznie się  2 września 2019r. o godz. 9.00.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego ,,Przerwany Marsz”. Z inicjatywą zorganizowania akcji wystąpiła Rada Dzieci i Młodzieży Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. Celem akcji jest symboliczne dokończenie 2 września 2019r, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej polskiej młodzieży. Chcemy, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

Projekt „Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej.