Konkurs ekologiczny 2015

konkurs ekologicznyUczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu brali udział już w 15 edycji Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Wydział Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Odpady zbieram, nie marnuje, nowe rzeczy z nich buduję!”. Do konkursu należało przygotować pracę, polegającą na wykonaniu przedmiotu praktycznego użycia z wykorzystaniem minimum 3 różnych odpadów – surowców wtórnych (np. zużytej butelki, puszki po napojach, plastikowych opakowań, opakowań kartonowych itp.) oraz wykonaniu krótkiej dokumentacji zawierającej zdjęcia i opis wykonanego przedmiotu. Każdy uczestnik konkursu do etapu powiatowego dostarczał jedynie dokumentację, składającą się ze zdjęć i opisu wykonanej pracy. Dokumentacja musiała zawierać od 3 do 5 zdjęć, w tym: zdjęcia pokazujące w sposób jednoznaczny, z jakich materiałów został wykonany przedmiot praktycznego użycia, zdjęcia uchwytujące moment tworzenia przedmiotu. Do etapu powiatowego ze Szkoły Podstawowej zakwalifikowały się prace następujących uczniów: Wiktorii Maślankiewicz z kl. V, Śluzka Kamila z kl. VI i Sobkowicza Pawła z kl. VI. W uroczystym wręczeniu nagród w dniu 10 grudnia 2015r. uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Nasi uczniowie również odnieśli znaczące sukcesy: Wiktoria Maślankiewicz zdobyła III miejsce uzyskując w nagrodę aparat fotograficzny. Szkoła otrzymała mikroskop wraz z preparatami mikroskopowymi , a nauczyciel przyrody – pendrive. Pozostali uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody pocieszenia – rakiety do babingtona. Życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Iwona Dawid