Wycieczka do Mińska Mazowieckiego

07.12.2018r. uczniowie z klasy VII, VIII i III gimnazjum byli w Mińsku Mazowieckim na przedstawieniu teatralnym pt. „Zemsta” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Następnie udali się do jednostki Powiatowej Straży Pożarnej, aby zapoznać się z pracą strażaków. Panowie strażacy oprowadzili uczniów po najważniejszych miejscach w budynku, pokazali samochody biorące udział w akcjach gaszenia pożarów oraz ratowania poszkodowanych w wypadkach samochodowych, przybliżyli działanie sprzętu ratującego życie, a nawet przeprowadzili alarm próbny. Ważną częścią spotkania była pogadanka na temat przyczyn zatrucia czadem, czyli tlenkiem oraz sposobów  zapobiegania tego typu zdarzeniom. Na koniec strażacy opowiedzieli młodzieży o swojej trudnej  pracy, która wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale też odwagi i wiedzy.