„Sprzątanie świata - Polska” - razem możemy więcej! 2019r.

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie dzikich wysypisk.  „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Szkoła Podstawowa w Jeruzalu włączyła się do akcji Sprzątania Świata w dniach 23 – 27.09.2019r. Uczniowie klas starszych uzbrojeni w rękawiczki, odpowiednie worki i ubranie ruszyli wspólnie z wychowawcami sprzątać pobliski las oraz drogę. W trakcie sprzątania uczyli się prawidłowej segregacji, dowiedzieli się czym jest recykling oraz jak dbać o naszą okolicę, przyrodę, która nas otacza. Dzieci z klas młodszych sprzątały teren wokół szkoły, odbyły się pogadanki na lekcjach dotyczące akcji, dbania o otaczające nas środowisko.