IX edycja akcji Narodowe Czytanie

Ta  ogólnopolska akcja polegająca na  czytaniu największych dzieł polskiej literatury przypada zawsze na pierwszą sobotę września.  W tym roku (05.09.2020 r.) spotkaliśmy się  na Rynku w Jeruzalu, aby przeczytać fragmenty "Balladyny" J. Słowackiego. Zebranych powitała Pani Ewa Reda - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu. Fragmenty dramatu J. Słowackiego czytali uczniowie z klas VI-VIII oraz chętni rodzice uczniów i nauczyciele.  Uczestnicy akcji otrzymali okolicznościowe pamiątki, na których widniała odbitka pieczęci przesłanej do Naszej Szkoły przez Kancelarię Prezydenta RP.