Sprzątanie Świata

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

- to temat tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata 2020”

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się do akcji Sprzątania Świata wykonując następujące zadania:

1. Rozmawiali na lekcjach wychowawczych na temat zanieczyszczenia środowiska i zasadności segregacji odpadów, znaczenia akcji „Sprzątania Świata” dla Ziemi, społeczeństwa.

2. Dzieci z klas IV – VIII wspólnie z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem sprzątały teren wokół swoich domów, na podwórkach.

3. Uczniowie z klasy II i III sprzątali teren wokół szkoły. Uczyli się segregacji odpadów i współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za powierzone zadanie.

4. Dzieci z zerówki i przedszkola wykonały prace plastyczne dotyczące segregacji odpadów.

5. Wykonano gazetkę na korytarzu szkolnym pod tytułem: „Ziemię mamy tylko jedną”

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć