Wycieczka do Warszawy 09.10.2020r.

Głównym punktem wycieczki dla klasy II i III SP było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W tym interaktywnym miejscu znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk przyrodniczych i nie tylko.

Centrum Nauki mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Obejrzeliśmy także film astrologiczny w planetarium, gdzie mieliśmy okazję, choć na chwilę przenieść się w przestworza.

Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Na koniec naszej wizyty w CNK zjedliśmy pyszny obiad.

Fotorelacja z wycieczki do Centrum Nauki Kopernik