matematyka, fizyka, geografia, biologia, chemia - strony przydatne w nauce - cz. 3

Matematyka

Serwis przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. W kolorowej oprawie graficznej prezentuje materiał podzielony na klasy. Te z kolei posiadają kategorie tematyczne prezentujące ważniejsze działy matematyczne. Zadania przybliżają ponad 300 tematów, w nielimitowanej ilości przykładów do rozwiązania.

pistacja.tv

Darmowe wideolekcje z matematyki realizujące tematy z polskiej podstawy programowej (zarówno starej, jak i nowej). Ok. 500 filmów, z których można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Wszystkie filmy są wysokiej jakości, a przy ich produkcji autorzy korzystają z wiedzy i doświadczenia grona konsultantów - czynnych nauczycieli matematyki, m.in. aktywnych członków SNM, ekspertów w zakresie metodologii i wykorzystania TIK w edukacji.

Chemia, biologia, przyroda, geografia

Portal udostępnia zadania, lekcje on-line, słowniczek pojęć i zagadnień dotyczących chemii organicznej.

Wortal nauk przyrodniczych (biologia, fizyka, chemia) z informacjami o pierwiastkach chemicznych i najważniejszych grupach związków nieorganicznych i organicznych.

Internetowa platforma edukacyjna. Obejmuje między innymi scenariusze edukacyjne zawierające wiedzę merytoryczną z zakresu: biologii roślin i zwierząt, meteorologii, warunków wodnych, chemii środowiska.

Portal Wydawnictw Edukacyjnych Wiking z działami: geografia, język polski, historia, przyroda, biologia. Miłośnicy geografii znajdą tu tablice geograficzne, dane statystyczne i wiele innych wartościowych materiałów dotyczących geografii Polski i świata.