Wycieczka do Warszawy kl. VIII

Dnia 27.09.2019r. klasa VIII uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Uczniowie brali udział w lekcji historii: „Bezpieka w PRL” oraz lekcji przyrodniczej: „Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia”. Podczas lekcji historii rozwijali zainteresowania historyczne, poszerzali swoje wiadomości i umiejętności dotyczące II wojny światowej, działalności AK. Obejrzeli podziemia Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie gdzie przetrzymywano osoby oskarżone o działalność antykomunistyczną m.in. por .Jana Rodowicza,, Anodę” czy gen. Augusta Emila Fieldorfa ,,Nila”.   W trakcie lekcji przyrody poznali zasady zachowania w lesie, ochrony przed kleszczami oraz jak prawidłowo zbierać grzyby. Uczyli się również rozpoznawania grzybów trujących, śmiertelnych i jadalnych. Obejrzeli wystawę grzybów pt.: "Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia", organizowaną co roku przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Warszawie.