Pasowanie na ucznia

9 października 2020r. dwudziestu uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, w obecności Dyrektora Szkoły Ewy Reda, wychowawcy klasy Mirosławy Malka oraz rodziców zostało oficjalnie przyjętych do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Z ogromnym przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania stawiane przez prowadzące uroczystość uczennice klasy IV.

Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze przed sztandarem naszej szkoły, pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Ewa Reda dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, życząc dzieciom samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.

Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Każde dziecko otrzymało też swój pierwszy dokument tożsamości i przynależności do szkoły, czyli legitymację szkolną.