Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Pani Jesień zawitała do przedszkola

2019-10-03
Powiększ zdjęcie

23 września do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień z koszem pełnym darów. Dzieci z ogromną ciekawością zaglądały do kosza i podziwiały dary jesieni te z lasu jak i ogródka. Bawiły się chętnie z Panią Jesienią i chętnie odpowiadały na pytania dotyczace nowej pory roku. Muzyka radosnie grała i wsystkich przedszkolaków do tańca porywała. Przerywniakmi w tańcach były przygotowane zabawy. Nie odbyło sie też bez wspólnych zabaw ruchowych. Pani Jesień  dla dzieci przygotowała moc atrakcji. Był to dzień pełen uśmiechu i radości.

Czytaj więcej o: Pani Jesień zawitała do przedszkola

Talenciarnia kulinarna- zajęcia z cyklu kuchcikowo

2019-10-03
Powiększ zdjęcie

Dzieci z grupy 3,4 latków wzięły udział w zajęciach kulinarnych kuchcikowo. Dzieci przygotowywały szaszłyki owocowe, ktore ze smakiem zjedli.

Dzieci miały soczyste minki na widok tak smakowitych owoców każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Maluchy samodzielnie nakładały kawałki ulubonych owoców na patyczki przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Wszyscy bawili się znakomicie i prezentowali swoje kulinarne osiągnięcia z dumnym uśmiechem na twarzy.

Wykonanie soczystych, owocowych szaszłyków to fantastyczna zabawa!!!Uśmiech

Czytaj więcej o: Talenciarnia kulinarna- zajęcia z cyklu kuchcikowo

Spotkanie z Tupciem Chrupciem

2019-10-03
Powiększ zdjęcie

27.09.2019r. Pani Anna Szeląg z Gminnej Biblioteki w Jeruzalu zorganizowała dla dzieci  zajęcia z cyklu "Spotkanie z książką". Milusińscy z uwagą wysłuchały przygód Tupcia Chrupcia Elizy Piotrowskiej, który odkrywa otaczający świat i uczy się stawiać czoła codziennym trudnościom. Książka ma charakter edukacyjny, pokazuje dzieciom że chodzenie do przedszkola to fajna przygoda. 

Pani zaprosiła do biblioteki wszystkich po inne ciekawe przygody Tupcia Chrupcia. 

Czytaj więcej o: Spotkanie z Tupciem Chrupciem

Warzywne stworki

2019-10-03
Powiększ zdjęcie

3.10.2019r. dzieci z grupy 3,4-latków z przyniesionych warzyw tworzyli warzywne stworki. Świeże, kolorowe i smaczne warzywa stały się inspiracją twórczą dla przedszkolnych artystów. Dzieci aktywnie włączyły się do pełnego przyjemności i radości robienia stworka. Zabawa była znakomita, nasza wyobraźnia jest niesamowita.

Czytaj więcej o: Warzywne stworki