Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

 

 

Artykuły

Godziny pracy biblioteki szkolnej (od 1 wrzesnia 2020r.)

2020-10-01

 

Poniedziałek:       Wtorek:                 Środa:                 Czwartek:              Piątek:                                     

 

8.40 – 16.00       8.40 - 14.20          8.40 -14.50        8.40-14.20           8.40 – 12.50 

 

                             15.20 – 15.50                                   15.20 – 15.50

 

Czytaj więcej o: Godziny pracy biblioteki szkolnej (od 1 wrzesnia 2020r.)

O bibliotece

2016-01-29
Powiększ zdjęcie

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serce wzruszeniem”.
                                                                                  /Kornel Makuszyński/

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji  edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów oraz ośrodkiem informacji dla nauczycieli i rodziców. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej.
Biblioteka obejmuje dwie sale: wypożyczalnię i czytelnię. W czytelni znajduje się 10 komputerów z dostępem do Internetu.

Czytaj więcej o: O bibliotece

Wycieczka do Mińska Mazowieckiego

2018-12-11
Powiększ zdjęcie

07.12.2018r. uczniowie z klasy VII, VIII i III gimnazjum byli w Mińsku Mazowieckim na przedstawieniu teatralnym pt. „Zemsta” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Następnie udali się do jednostki Powiatowej Straży Pożarnej, aby zapoznać się z pracą strażaków. Panowie strażacy oprowadzili uczniów po najważniejszych miejscach w budynku, pokazali samochody biorące udział w akcjach gaszenia pożarów oraz ratowania poszkodowanych w wypadkach samochodowych, przybliżyli działanie sprzętu ratującego życie, a nawet przeprowadzili alarm próbny. Ważną częścią spotkania była pogadanka na temat przyczyn zatrucia czadem, czyli tlenkiem oraz sposobów  zapobiegania tego typu zdarzeniom. Na koniec strażacy opowiedzieli młodzieży o swojej trudnej  pracy, która wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale też odwagi i wiedzy.   

Czytaj więcej o: Wycieczka do Mińska Mazowieckiego

Tym, którzy odeszli

2018-11-05
Powiększ zdjęcie

31. października odbył się apel ku czci zmarłych: naszych bliskich, znajomych, ale też tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby Nasza Ojczyzna była Niepodległa.

Prezentowane w czasie apelu literackie teksty skłoniły nas do zadumy i  refleksji nad przemijaniem życia. Prezentacja moltimedialna pt. Drogi do niepodległości wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój. Następnie harcerze odczytali Apel niepodległościowy, wspominając bohaterów narodowych poległych w walkach o wolność naszej Ojczyzny oraz o pokój i demokrację na świecie. Na zakończenie uczennice klasy VII zaśpiewały piosenkę pt. Czerwone maki na Monte Cassino.

Po szkolnej uroczystości uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu poszli na miejscowy cmentarz, aby zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Nasi uczniowie pamiętali także o złożeniu wiązanki i zapaleniu zniczy przed płytą upamiętniającą pobyt H. Sienkiewicza - Patrona Naszej Szkoły - w Wężyczynie.

Czytaj więcej o: Tym, którzy odeszli

Gratulacje!

2018-10-22
Powiększ zdjęcie

Gratulacje dla Łucji Piwowarczyk ucz. kl. III gimnazjum i Roksany Mazek ucz. kl. IV, które otrzymały wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie  Patriotycznym „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”; kategoria: recytacja.

 

Czytaj więcej o: Gratulacje!

"Chwała bohaterom" - lampka pamięci

2018-09-19
Powiększ zdjęcie

17. września 2018r. społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu   uczciła pamięć bohaterów, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny tocząc  nierówną walkę z agresją Stalina  na wschodnich rubieżach II Rzeczypospolitej. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i harcerze ZHR zapalili znicze oraz złożyli kwiaty na  mogiłach żołnierzy pochowanych na cmentarzu parafialnym w Jeruzalu. Na koniec uroczystości wszyscy odmówili modlitwę za poległych bohaterów.

   Janusz Kamiński

 

 

Czytaj więcej o: "Chwała bohaterom" - lampka pamięci

NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

2018-09-11
Powiększ zdjęcie narodowe

Jak co roku społeczność naszej szkoły  wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku akcja zaplanowana została na 11. września 2018 roku na godzinę 10.00. Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnych mających na celu przybliżenie uczniom sylwetki pisarza i tematyki czytanej powieści. Wybrane fragmenty „Przedwiośnia” czytali kolejno Pani Dyrektor Ewa Reda, nauczyciele uczący w naszej szkole, zaproszeni rodzice oraz chętni uczniowie z klasy VII, VIII i III gimnazjum.

Czytaj więcej o: NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

NARODOWE CZYTANIE

2018-09-07
Powiększ zdjęcie

11.09.2018 - NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. H.SIENKIEWICZA W JERUZALU
Zapraszamy do wspólnej lektury uczniów, pracowników szkoły, nauczycieli i wszystkich chętnych. W tym roku czytamy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego..
Weź ze sobą egzemplarz książki, a otrzymasz pamiątkową pieczątkę.

Czytaj więcej o: NARODOWE CZYTANIE