Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Podziękowanie za udział w III edycji Akcji „Razem na Święta”

2021-01-21
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła otrzymała dyplom podziękowania za udział w akcji "Razem na Święta". Był to projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, którego celem było zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowania wspólnot i więzi międzypokoleniowych. W tym roku w akcji wzięło udział ponad 12 tysięcy szkół z całej Polski. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Pamiętajmy, zawsze warto pomagać!

Dyplom

Podsumowanie inicjatywy znajdduje się w komunikacie dostępnym na stronie MEiN 
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.

Czytaj więcej o: Podziękowanie za udział w III edycji Akcji „Razem na Święta”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

2021-01-21
Powiększ zdjęcie

Pędzą wnuki ulicami

z ogromnymi laurkami

Te laurki pełne kwiatów

są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami

już czekają przed domami.

Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Konkurs profilaktyczny

2021-01-07
Powiększ zdjęcie

"Wpływ używek na organizm człowieka”                                                                                                                                               

W miesiącu grudniu uczniowie klas IV – VIII brali udział w konkursie profilaktycznym dotyczącym negatywnego wpływu używek na organizm człowieka. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu przedstawiającego skutki picia alkoholu i palenia nikotyny na organizm człowieka. W ramach konkursu odbyły się również pogadanki z uczniami na lekcjach wychowawczych pod hasłem: „Uzależnienia są groźne”.

Czytaj więcej o: Konkurs profilaktyczny

Fotorelacja z Mikołajkowego Konkursu

2020-12-07
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do podziwiania konkursowych strojów mikołajowych wykonanych przez naszych uczniów.

Czytaj więcej o: Fotorelacja z Mikołajkowego Konkursu

Razem na Święta 2020

2020-12-07
Powiększ zdjęcie

W tym roku z okazji mikołajek nasza szkoła podczas nauki zdalnej dołączyła do akcji MEN „Razem na Święta”. Uczniowie klas I-III razem z wychowawcami, a uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem nauczyciela plastyki własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i przekazali je drogą on-line nauczycielom, koleżankom i kolegom ze swoich klas . Niektórzy swoje świąteczne kartki osobiście wrzucali do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów. Młodsza grupa dzieci razem z rodzicami przygotowała słodkie pierniczki, którymi obdarowała sąsiadów i samotne starsze osoby z najbliższej okolicy. Nasze działania uwrażliwiły uczniów na potrzeby drugiego człowieka i umocniły więzy międzypokoleniowe, a świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Czytaj więcej o: Razem na Święta 2020

Mikołajki

2020-12-04
Powiększ zdjęcie

Drogi Święty Mikołaju

Wszystkie dzieci Cię kochają

Usiądź sobie między nami

Obdarz dzieci prezentami”

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja.  Dnia  4 grudnia dzieciaki od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu. Wreszcie zjawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Podczas spotkania było mnóstwo śmiechu i radości. Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to, na co najbardziej czekały, czyli prezenty. Był to wyjątkowy dzień, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej o: Mikołajki

Andrzejki

2020-11-27
Powiększ zdjęcie

Dnia 27.11. 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia z gwiazd oraz słodkich cukierków z wróżbą.To był bardzo udany dzień. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

Czytaj więcej o: Andrzejki

Zapraszamy do Mikołajkowego Konkursu

2020-11-26
Powiększ zdjęcie

 Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie organizowanym przez GCK w Mrozach. Konkurs polega na własnoręcznym wykonaniu stroju Mikołaja i zrobieniu sobie zdjęcia w tym stroju. Zdjęcia prosimy wysyłać do 6 grudnia na adres podany w regulaminie konkursu: grafik.gckmrozy@gmail.com oraz na adres m.kowalczyk@jeruzal.edu.pl Przesłane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.

Powodzenia

https://www.facebook.com/CentrumKulturyMrozy/posts/3861876300500578

Czytaj więcej o: Zapraszamy do Mikołajkowego Konkursu

Święto Dziękczynienia

2020-11-26
Powiększ zdjęcie

Dziś w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest Święto Dziękczynienia.
Jest to święto, które wszyscy kojarzymy z indykiem, który jest głównym daniem podawanym tego dnia w czasie świątecznego obiadu. Dzieci z grup przedszkolnych na zajęciach z j. angielskiego przygotowały własnymi dłońmi pracę plastyczną przedstawiającą indyka. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.
To święto, to również doskonały pretekst do tego, by zastanowić się nad tym, za co jesteśmy wdzięczni. Za co Ty jesteś wdzięczny? Co doceniasz w życiu? 
Uczniowie klasy III już znają odpowiedzi na te pytania. Jeśli jesteście ich ciekawi przyjrzyjcie się zdjęciom z listkami, które stworzyli. Tam kryją się ich odpowiedzi!

 

Czytaj więcej o: Święto Dziękczynienia

Dzień Pluszowego Misia

2020-11-25
Powiększ zdjęcie

Dnia 25.11.2020r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii dzieci nie mogły zabrać swoich ulubionych misiów do naszego przedszkola. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola z własnoręcznie wykonanym portret swojego ukochanego misia, każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, uczyły się rymowanek, wykonywały prace plastyczne. Miłą niespodzianką były ulubione Misie Lubisie, które osłodziły nam ten wyjątkowy dzień.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia