Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Pokaz historyczny - Starożytna Grecja

2020-02-06
Powiększ zdjęcie

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

2020-02-05
Powiększ zdjęcie

Bezpieczne ferie-spotkanie z policjantem

2020-02-01
Powiększ zdjęcie

30 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach. Podczas prelekcji dzielnicowy Janusz Chmielowski rozmawiał z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych oraz zagrożeń mogących pojawić się podczas zimowego wypoczynku.
Przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Wspomniał również o tym, aby nie ufać osobom nieznajomych oraz przypomniał jakie numery alarmowe należy wybrać, kiedy potrzebujemy pomocy. Dziękujemy za cenne rady i spotkanie.

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie-spotkanie z policjantem

Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii: 10 porad policjanta

2020-01-27

Szanowni Państwo,

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", w której uczestniczy już 2500 szkół i przedszkoli z całej Polski (więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl), a także pod hasztagiem #DzieciUcząRodziców na Facebooku.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii: 10 porad policjanta

Wycieczka do Mińska Mazowieckiego naszych przedszkolaków

2020-01-17
Powiększ zdjęcie

Dnia 17.01 2020r. dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych razem z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego. Pierwszym punktem programu było obejrzenie przedstawienia teatralnego pt:”Piotruś Pan”. Następnie udaliśmy się autokarem do Muzeum Ziemi Mińskiej, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach archeologicznych, podczas których zapoznały się z pracą archeologa i pracowały jak prawdziwi archeolodzy. Wydobyte okazy i pamiątkowe dyplomy zabrały ze sobą do domu. Natomiast w Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika, z ogromną ciekawością oglądały zgromadzone eksponaty i własnoręcznie malowały żołnierzyki. To był bardzo pouczający wyjazd. Dziękujemy pracownikom Muzeum Ziemi Mińskiej za miłe przyjęcie i przygotowane warsztaty.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Mińska Mazowieckiego naszych przedszkolaków

Wigilia szkolna

2019-12-27
Powiększ zdjęcie

 

20grudnia 2019r. cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Narodzenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Uczniowie, jak prawdziwi artyści, pięknie przebrani wcielali się w role różnych postaci. W roli Maryi mogliśmy zobaczyć Magdalenę Sabak, a w roli Józefa Michała Szostaka. Podczas występu nie zabrakło aniołków i pastuszków. Całą uroczystość uświetniał śpiew kolęd i pięknych pastorałek w wykonaniu przedszkolaków i uczniów . Po części artystycznej ksiądz proboszcz, Zbigniew Płochocki, odczytał fragment Pisma Świętego i złożył świąteczne życzenia całej społeczności szkolnej. Następnie Pani Dyrektor, Ewa Reda, złożyła życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych, obsługowych i rodziców, życząc zdrowych, spokojnych świąt, wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny. Po życzeniach wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilijnego stołu, aby spożyć potrawy wigilijne. Wigilia szklona wprowadziła  nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

 

Czytaj więcej o: Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

2019-12-27

Wigilia szkolna

2019-12-27

Życzenia

2019-12-18
Powiększ zdjęcie

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim,

by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra

wprowadził do Naszych domów radość, spokój i jeszcze więcej ciepła rodzinnego,

a Nowy Rok 2020 niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście

i sukcesy.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu

wraz z pracownikami

Czytaj więcej o: Życzenia

Konkurs plastyczny

2019-12-18
Powiększ zdjęcie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Świąteczne drzewko” zorganizowanym przez GCK w Mrozach. Do szkoły wpłynęło ponad 50 prac. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością. Szkolna komisja wyłoniła po 2 najciekawsze prace w każdej kategorii i przekazała je do II etapu. W Mrozach prace naszych uczniów zdobyły czołowe miejsca:

- w kategorii klas I-IV – praca Mileny Bąk z klasy I zajęła I miejsce;

- w kategorii klas V-VIII – praca Kingi Pilich z klasy VII zajęła I miejsce i praca Alicji Wróblewskiej z klasy VII zajęła III miejsce.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!!

Prace uczniów można oglądać na wystawie szkolnej. Natomiast fotorelacja z etapu gminnego dostępna jest na stronie GCK w Mrozach.

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny