Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Zasługi dla Ochrony Środowiska

2019-10-10
Powiększ zdjęcie
Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że nasz nauczyciel Pani Iwona Dawid w dniu 3 października 2019 r. otrzymała odznaczenie Ministra Środowiska  " Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej", za propagowanie przyrody i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.
                                                                                                                                                                                                                           Dyrektor Szkoły
                                                                                                                                                                                                                               Ewa Reda
Czytaj więcej o: Zasługi dla Ochrony Środowiska

Europejski Dzień Języków Obcych

2019-10-07
Powiększ zdjęcie

25 września 2019 r. w naszej szkole odbył się  konkurs plastyczny z okazji  Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie zaprezentowali plakaty oraz makiety przedstawiające symbole, znane miejsca, postaci oraz inne charakterystyczne rzeczy związane z Wielką Brytanią i Republiką Federalną Niemiec. Dodatkowo chętni uczniowie klas V-VIII i nauczyciele mogli losowo wybrać jedno z pytań dotyczących języka niemieckiego oraz angielskiego, kultury i geografii krajów europejskich. Za poprawną odpowiedź wszyscy otrzymali pysznego polskiego cukierka Uśmiech

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków Obcych

Akcja Stare Telefony

2019-10-06

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W AKCJI - SPRZĄTANIE ŚWIATA!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem:

„ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY”

 

 

Raz dziennie (do 15 listopada) Samorząd Uczniowski będzie zbierał stare, niepotrzebne telefony komórkowe bez baterii.

Zapraszamy do udziału! Ratujmy naszą planetę!

Czytaj więcej o: Akcja Stare Telefony

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

2019-10-06
Powiększ zdjęcie

Dnia 23 września przeprowadzone zostały wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas  V- VIII oraz nauczyciele. Wśród wszystkich oddanych głosów znalazła się 1 karta niepoprawnie wypełniona.

W skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

 

  1. 1.     Tymoteusz Kamiński 48 głosów – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
  2. 2.     Kinga Pilich 38 głosów – Zastępca Przewodniczącego SU
  3. 3.     Julia Kozik 35 głosów – Skarbnik SU

 

Wszystkim  gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Czytaj więcej o: Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

Lampka pamięci

2019-10-04
Powiększ zdjęcie

Lampka pamięci -symbol chwały polskich bohaterów

walczących z sowieckim najeźdźcą

17. września 2019r.uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu udali się na żołnierskie mogiły   oddając hołd bohaterom, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny walcząc z sowieckim agresorem na wschodnich rubieżach II Rzeczypospolitej. Następnie wraz z wychowawcą zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych bohaterów.

                                                                                                                                                                                                         Janusz Kamiński

Czytaj więcej o: Lampka pamięci

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

2019-10-02
Powiększ zdjęcie

1 września 2019r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu uczestniczyła w uroczystych obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowanych przez Parafię św. Wojciecha. W mszy św. odprawianej przez ks. proboszcza Z. Płochockiego uczestniczyli : poczet sztandarowy szkoły, pani Dyrektor Ewa Reda, nauczyciele ,wychowawcy , pozostali pracownicy oraz rodzice. Młodzież i nauczyciele złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach polskich żołnierzy poległych we wrześniu 1939r.,którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym oraz na płycie lokalnego miejsca pamięci. Na zakończenie uroczystości Ks. Proboszcz podziękował p. Dyrektor i społeczności szkolnej za udział w patriotycznych obchodach 80 rocznicy Polskiego Września oraz za opiekę nad grobami polskich bohaterów wojennych.

                                                                                                                                                                                 Janusz Kamiński-nauczyciel historii

Czytaj więcej o: 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wycieczka do Warszawy kl. VIII

2019-09-30
Powiększ zdjęcie

Dnia 27.09.2019r. klasa VIII uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Uczniowie brali udział w lekcji historii: „Bezpieka w PRL” oraz lekcji przyrodniczej: „Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia”. Podczas lekcji historii rozwijali zainteresowania historyczne, poszerzali swoje wiadomości i umiejętności dotyczące II wojny światowej, działalności AK. Obejrzeli podziemia Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie gdzie przetrzymywano osoby oskarżone o działalność antykomunistyczną m.in. por .Jana Rodowicza,, Anodę” czy gen. Augusta Emila Fieldorfa ,,Nila”.   W trakcie lekcji przyrody poznali zasady zachowania w lesie, ochrony przed kleszczami oraz jak prawidłowo zbierać grzyby. Uczyli się również rozpoznawania grzybów trujących, śmiertelnych i jadalnych. Obejrzeli wystawę grzybów pt.: "Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia", organizowaną co roku przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Warszawie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy kl. VIII

„Sprzątanie świata - Polska” - razem możemy więcej! 2019r.

2019-09-30
Powiększ zdjęcie

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie dzikich wysypisk.  „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Szkoła Podstawowa w Jeruzalu włączyła się do akcji Sprzątania Świata w dniach 23 – 27.09.2019r. Uczniowie klas starszych uzbrojeni w rękawiczki, odpowiednie worki i ubranie ruszyli wspólnie z wychowawcami sprzątać pobliski las oraz drogę. W trakcie sprzątania uczyli się prawidłowej segregacji, dowiedzieli się czym jest recykling oraz jak dbać o naszą okolicę, przyrodę, która nas otacza. Dzieci z klas młodszych sprzątały teren wokół szkoły, odbyły się pogadanki na lekcjach dotyczące akcji, dbania o otaczające nas środowisko.  

Czytaj więcej o: „Sprzątanie świata - Polska” - razem możemy więcej! 2019r.

Wrzesień 39 roku

2019-09-23
Powiększ zdjęcie

Pod patronatem wojewody mazowieckiego z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszej szkole przygotowane zostały następujące przedsięwzięcia o tematyce patriotycznej:
gazetka ścienna ilustrująca okoliczności wybuchu II wojny światowej ( p .M. Malka , p. I. Dawid )
montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym ukazujący heroiczną postawę narodu polskiego we wrześniu 1939r.( p. J. Kamiński)
konkurs plastyczny poświęcony 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej (p .J. Kamiński). Laureatami konkursu zostali: Kinga Pilich ucz. kl. VII – I miejsce
Karol Pietrzak ucz. kl. V- II miejsce
Dominika Grasiak ucz. kl. VI- III miejsce
Mateusz Rudzki ucz. kl VIII- wyróżnienie
Bartek Rudzki ucz. kl. VI - wyróżnienie

Janusz Kamiński-nauczyciel historii

Czytaj więcej o: Wrzesień 39 roku

„ Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu mińskiego”

2019-09-19

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze coraz bardziej powszechny problem otyłości wśród najmłodszych dzieci, SPZOZ w Mińsku Mazowieckim przystąpił ro realizacji projektu dedykowanego dzieciom zmagającym się z problemem otyłości.

W związku z przedłużeniem terminu rekrutacji prowadzonej przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim i wolnymi miejscami w projekcie
 „Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu mińskiego” współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020 serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

 

Czytaj więcej o: „ Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu mińskiego”