Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Sport

Sport

Złote dziewczyny!

                       Jak wiadomo, dziewczęta z naszego gimnazjum, która od dawna trenują piłkę nożną - grają na wysokim poziomie i zawsze walczą do końca! Po wygranych rozgrywkach SZS na szczeblu powiatowym, awansowały do regionu z pierwszego miejsca. 

6 maja 2016 w Gocławiu (gim. Trąbki), odbył się finał regionu, gdzie walczyły ze sobą 4 drużyny: Gim. Trąbki, Gim. Bielany-Jarosławy, Gim. Pilawa oraz Gim. Jeruzal.

 

Pierwszy półfinał rozegraliśmy z dziewczętami z Bielan. Mecz był wyrównany i przy wyniku 2:2 musieliśmy walczyć dalej w dogywce (2x5min), gdzie zdobylismy 2 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 co pozwoliło nam zagrać w finale.


Drugi półfinał był pomiędzy gimnazjalistkami z Trąbek oraz Pilawy. Mecz również wydawał się być bardzo wyrównany, i dopiero w 2 połowie dziewczęta z Pilawy umieściły piłkę w siatce przeciwniczek (0:1). 

Mecz o 3 miejsce 

Trąbki - Bielany Jarosławy (2:1)

 

Finał regionu rozegraliśmy z piłkarkami z Pilawy. Od pierwszych minut zagraliśmy bardzo uważnie. Skoncentrowani i zmobilizowani staraliśmy się stworzyć dogodną sytuację do strzelenia bramki. Ustawienie taktyczne pozwoliło na zdobycie pierwszego gola dopiero w 2 połowie meczu. Na listę strzelczyń zapisała się Agnieszka Rześkiewicz. Po przebiegnięciu połowy boiska z piłką, mijając 3 piłkarki, precyzyjnym uderzeniem w róg bramki dała nam prowadzenie 1:0! Pod koniec finałowego pojedynku piłkę otrzymała Alicja Parobczy, która jednym zwodem uwolniła się od obrońcy i postawiła kropkę nad i. 


Nasze dziewczyny wygrały 2:0 w finale regionu Siedleckiego i pojadą dalej, na finały województwa do Ostrołęki, aby godnie reprezentować naszą szkołę! :)


 

 

Artykuły

Międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w Siedlcach 26.09.2019

2019-10-13
Powiększ zdjęcie

26 września w Siedlcach na stadionie przy ul. B. Prusa odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. T. Jakimiaka. Osiemnastu uczniów dzielnie reprezentowało naszą Szkołę w różnych konkurencjach, lecz głównie w biegach krótkich.

Czytaj więcej o: Międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w Siedlcach 26.09.2019

XIII Memoriał Tomka Chrościckiego

2019-06-06
Powiększ zdjęcie

W tym roku odbył się już XIII Memoriał Tomka Chrościckiego, który odbywa się cyklicznie w okresie wiosennym w Kałyszynie. 30 maja został zorganizowany turniej dla chłopców i dziewcząt z klas gimnazjalnych, natomiast 3 czerwca dla uczniów szkoły podstawowej.

W zawodach gimnazjalistów rywalizowało 3 drużyny żeńskie i 6 drużyn męskich. System gry ligowy - każdy z każdym. Wszystkie drużyny grały na podobnym poziomie , zwyciężały jednak te z większym zaangażowaniem i determinacją.
Czytaj więcej o: XIII Memoriał Tomka Chrościckiego

Zawody powiatowe w Lekkoatletyce

2019-05-24
Powiększ zdjęcie

Dnia 14.05.2019r  odbyły się zawody powiatowe w Lekkoatletyce na stadionie przy ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim. Deszczowa pogoda spowodowała naturalną selekcję, a mianowicie kilkudziesięciu uczniów z różnych szkół zrezygnowało z uczestnictwa w konkursie.Na zawody przybyli najwytrwalsi i dzielnie walczyli w różnych konkurencjach. Z naszej szkoły wystartowało 14 zawodników, z czego 12 w biegach krótkich i średnich, a tylko 2 w pchnięciu kulą.

Czytaj więcej o: Zawody powiatowe w Lekkoatletyce

Zimowy turniej piłki nożnej w Jeruzal pt. „Śnieżna kula po hali hula”

2017-03-08

Zimowy turniej piłki nożnej w Jeruzal pt. „Śnieżna kula po hali hula”

 

W Zespole Szkół w Jeruzalu 03 marca odbył się halowy turniej piłki nożnej w kat. „Chłopcy gimnazjum”. Wzięło w nim udział 7 drużyn a mianowicie drużyny z Dobrego, Cegłowa, Wielgolasu, dwie ekipy z Gim nr. 1 M. Mz. oraz dwie z Jeruzala. Chłopcy rozgrywali mecze systemem ligowym „każdy z każdym” co dało w sumie 21 spotkań. Chłopcy rywalizowali ze sobą w duchu fair play. Akcje mogły się podobać młodszym uczniom kibicującym z Jeruzala, gdyż były na wysokim poziomie sportowym. Po emocjonujących pojedynkach najwięcej punktów zdobyły 2 drużyny z gimnazjum nr. 1 z Mińska Mazowieckiego. Pierwszy (I) skład wygrał wszystkie spotkania, natomiast II skład przegrywając tylko jeden mecz uplasował się na 2 miejscu. Drużyna z Wielgolasu zajęła 3 miejsce na podium. Chłopcy z Jeruzal dopiero na 5 i 6 miejscu w tabeli, ale trzeba przyznać, że dzielnie walczyli do końcowego gwizdka, za co należą im się gratulacje!

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za udział w turnieju, które wręczyła osobiście Dyrekcja ZS w Jeruzalu Pani Agnieszka Juszczak.

 

Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce – Gim nr. 1 MMz (I) <18pkt>

2 miejsce – Gim nr. 1 MMz (II)<13pkt>

3 miejsce – Wielgolas <11pkt>

4 miejsce – Dobre <08pkt>

5 miejsce – Orliki Jeruzal (I) <06pkt>

6 miejsce – Orliki Jeruzal (II) <04pkt>

7 miejsce – Cegłów <00pkt>

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim za wspólną rywalizację i dobrą zabawę oraz zapraszamy za rok! J

Czytaj więcej o: Zimowy turniej piłki nożnej w Jeruzal pt. „Śnieżna kula po hali hula”

Pliki do pobrania

Galeria

Powiększ zdjęcie