Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

3 i 4 miejsce dziewcząt na halowym turnieju - JERUZAL CUP 2016

Turniej piłki halowej „Jeruzal Cup 2016”

 

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Mrozach, odbyły się halowe turnieje piłki nożnej „Jeruzal Cup 2016”.
20 lutego w sobotę na „Open Mężczyzn” zgłosiło się 12 drużyn. W dniu zawodów dojechało jednak tylko 8 zespołów, które zacięcie rywalizowały ze sobą o złoty puchar! Nie mogło zabraknąć tam też naszych chłopców - Orlików z Jeruzala w składzie: Maciej Matysiak, Radosław Skóra, Kacper Sadowski, Łukasz Żera, Maciej Żydkiewicz, Adam Zalewski. Dzielnie stawiali czoła innym drużynom, lecz niestety nie wyszli ze swojej grupy.

Dzień później na otwartym turnieju dla kobiet – 21 lutego w niedzielę pojawiło się 6 kobiecych drużyn z Gminy Mrozów i okolic. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”, gdzie najlepsze 4 rozegrały jeszcze ze sobą fazę play-off. Po  emocjonujących i pełnych widowiskowych akcji meczach następujące drużyny rozegrały ze sobą półfinały: Tygryski M. Maz., Orliki Jeruzal 1, Orliki Jeruzal 2 oraz „Upadłe Orlęta”.

 

W finale o 1 miejsce zagrały ze sobą drużyny: Tygryski M. Maz. vs „Upadłe Orlęta”. Lepsze okazały się Tygryski ustalając wynik na 3:1. Natomiast o trzecie miejsce na pudle walczyły dziewczęta z Jeruzala (Orliki 1 - Orliki 2).
Po wyrównanej grze obu drużyn, dziewczęta zmierzyły się ze sobą w konkursie rzutów karnych. Tutaj lepsze okazały się dziewczęta z drużyny "Orliki 1" wykorzystując pewnie wszystkie rzuty karne (3:2).

 

Orliki 1 - skład: Klaudia Knor, Aneta Bajszczak, Kalina Podstawka, Alicja Parobczy oraz Marlena Sobkowicz.
Orliki 2 – skład: Paulina Zielonka, Agnieszka Rześkiewicz, Milena Piwowarczyk, Sylwia Suda oraz Patrycja Zalewska.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Tygryski M. Maz.
  2. „Upadłe Orlęta”
  3. Orliki Jeruzal 1
  4. Orliki Jeruzal 2

Najlepszą strzelczynią została Martyna Rosa (Tygryski) zdobywając 11 bramek, najlepszą bramkarką turnieju okazała się Klaudia Knor z Jeruzala, a statuetkę drużyny fair-play przyznano Pogoni Siedlce 2.

Open Kobiet

Turnieje odbyły się w sportowej i zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadą fair-play. Dyrekcja ZS w Jeruzalu - Pani Agnieszki Juszczak wygranym drużynom wręczyła pamiątkowe puchary i medale natomiast indywidualnym zawodnikom statuetki. 

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok! :)

 

Autor: Wronowski Jacek