Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Eliminacje w rozgrywkach piłkarskich COCA-COLA CUP 2016!

Blisko 4000 drużyn zgłoszonych do Coca-Cola Cup 2016

Ponad 40 000 gimnazjalistów wzięło udział w 18 edycji Coca-Cola Cup. Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się 3907 drużyn. Zwycięzcy ogólnopolskiej rywalizacji w kategorii chłopców i dziewcząt w nagrodę pojadą do Francji na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016™ dopingować biało-czerwonych oraz ambasadora Coca-Cola Cup, Roberta Lewandowskiego.

I runda eliminacyjna Coca-coli Cup odbyła się w Latowiczu, gdzie nasi gimnazjaliści z Jeruzala po trudnych meczach awansowali do kolejnego etapu z I miejsca w grupie.

Następny etap odbył się w Mińsku Maz. przy ul. Sportowej 1, 21.04.2016r. Chłopcy zmagali się z trzema drużynami o wyjście z grupy. Pierwsze dwa mecze dla "naszych" były formalnością (Jeruzal - Domanice 4:1; Jeruzal - Sulejówek 6:1), lecz ostatni z Gimnazjum nr. 1 M.M. był meczem finałowym o wyjście z grupy do dalszych rozgrywek. Chłopcy dawali z siebie wszystko, walczyli i próbowali różnych rozwiązań taktycznych. Niestety po pierwszej połowie gimnazjaliści z MIńska prowadzili 0:1. Druga połowa okazała się koszmarem... po dosłownie 4 minutach przegrywaliśmy już 0:4 i tak dużej straty nie udało się odrobić. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 W grupie zajęliśmy 2 miejsce i co prawda jest jeszcze cień nadziei, że awansujemy z 2 miejsca. Czekamy na rozstrzygnięcie reszty etapów eliminacyjnych z całej Polski. Dziękujemy chłopcom za waleczność i wytrwałość oraz gratulujemy osiągniętego wyniku!

Skład drużyny: Czajka Adrian, Skóra Radosław, Żydkiewicz Maciej, Żera Łukasz, Osuch Radosław, Sadowski Kacper, Parobczy Krystian, Saganowski Albert, Kąca Filip, Podstawka Damian.