Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / wydarzenia

wydarzenia

Artykuły

"Wiatr w żagle" - WOŚP

2020-01-14
Powiększ zdjęcie

12.01.2020r. w całym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali  w Jeruzalu i Kuflewie. Zebrali 2277,08 zł.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym uczniom.

Uczennice z klasy VI i VII wystąpiły w programie artystycznym w GCK w Mrozach, prezentując taneczną impresję.

                                                                                                                         Emilia Mazek - Rybak

Czytaj więcej o: "Wiatr w żagle" - WOŚP

Świąteczna działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

2019-12-20
Powiększ zdjęcie

W okresie przedświątecznym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu:

- zebrali produkty żywnościowe po to, aby przygotować Szkolne Szlachetne Paczki dla osób znajdujących się w trudnej, materialnej sytuacji,

- włączyli się w akcję Caritasu – rozprowadzali świece wigilijne przez kolejne niedziele Adwentu przy głównym wejściu do kościoła (dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na dzieła Caritasu),

- wykonali karty świąteczne i wręczyli je osobom w środowisku lokalnym,

- zapalili znicze na mogiłach Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu, a także w miejscu upamiętniającym pobyt Patrona Naszej Szkoły – Henryka Sienkiewicza - w Wężyczynie.

Czytaj więcej o: Świąteczna działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

WESOŁYCH ŚWIĄT

2019-12-18

Kodowanie w naszej szkole

2019-11-28
Powiększ zdjęcie

NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE

2019-09-12
Powiększ zdjęcie

Już po raz ósmy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wspólne czytanie odbyło się 9. września. W akcji wzięli udział  uczniowie klas V-VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami.  Spośród ośmiu propozycji nasi uczniowie wybrali trzy pozycje:  "Dym" M. Konopnickiej, "Sachem" H. Sienkiewicza oraz "Rozdzóbią nas kruki, wrony..." S. Żeromskiego.

Czytaj więcej o: NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE

Jak nie czytam, jak czytam

2019-06-07
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie wzięło 120 uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Jak nie czytam, jak czytam

Ksiądz Biskup z pasterską wizytą w SP w Jeruzalu

2019-05-20
Powiększ zdjęcie

W dniu 29. kwietnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Marka Solarczyka, który odwiedził nas w ramach wizyty kanonicznej jaką przeprowadzał w parafii w Jeruzalu. Ks. Biskupowi towarzyszył Ks. Proboszcz Zbigniew Płochocki. Dostojnych Gości przywitała przed budynkiem szkoły Pani Dyrektor Ewa Reda oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl. II piosenką „Witamy Was, Alleluja”. Dalsza część odbyła się w hali sportowej z udziałem całej społeczności szkolnej. Po uroczystym śpiewie „Bądź pozdrowiony Gościu nasz” wprowadzono sztandar szkoły i delegacja uczniów powitała Gościa słowem i kwiatami, prosząc jednocześnie o pasterskie błogosławieństwo. Następnie głos zabrał Ks. Biskup. Podziękował za serdeczne powitania, krótko opowiedział o sobie i swojej pracy. Zachęcił uczniów do zadawania pytań, na które chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Wiele pytań dotyczyło Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w których Biskup uczestniczył. Niektórzy otrzymali pamiątkowy wpis do zeszytu. Godzinne spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Pani Dyrektor z przewodniczącą Rady Rodziców przekazała Księdzu Biskupowi symboliczną pamiątkę, jako wyraz wdzięczności za przybycie do nas i spędzony czas w murach naszej szkoły. Na zakończenie spotkania Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Po części oficjalnej odbyło się zwiedzanie szkoły oraz wspólny obiad z nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły w stołówce szkolnej. Była to niepowtarzalna okazja na swobodną rozmowę oraz bliższe poznanie osoby Ks. Biskupa i zakresu jego pracy. Wszyscy byli zachwyceni postawą otwartości, życzliwości i spontaniczności Biskupa. Wizyta Dostojnego Gościa pozostanie na długo w naszej pamięci i sercu. Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie internetowej parafii www.parafiajeruzal.pl

W tym dniu na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej szkoły – tj. ucz. z kl. 8 i III gimnazjum.

Bogusława Muracka

Czytaj więcej o: Ksiądz Biskup z pasterską wizytą w SP w Jeruzalu

17.05.2019r. - Spotkanie z dzielnicowym Miasta i Gminy Mrozy na temat bezpieczeństwa w szkole

2019-05-17
Powiększ zdjęcie

Spotkanie z dzielnicowym  dotyczyło czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka. P. dyrektor Ewa Reda poinformowała także uczniów o  utworzeniu formuły tzw. anonimowej skrzynki na sygnały.

Czytaj więcej o: 17.05.2019r. - Spotkanie z dzielnicowym Miasta i Gminy Mrozy na temat bezpieczeństwa w szkole

Każdy może spełnić swoje marzenia - spotkanie z pisarzem Zbigniewem Masternakiem

2019-05-15
Powiększ zdjęcie

8. maja uczniowie klasy VIII i III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim  pisarza, Pana Zbigniewa Masternaka. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Mrozach. Podczas spotkania poruszane były kwestie życia wspaniałego gościa, jego twórczości oraz osiągnięcia sukcesu i spełnienia marzeń pomimo przeciwności losu. Następnie Pan Zbigniew odtworzył fragmenty filmów będących adaptacją jego powieści. Na koniec ogłoszono konkurs, którego nagrodą jest ekranizacja zwycięskiego opowiadania.

Hanna Czerwińska, ucz. kl. III gim.

Czytaj więcej o: Każdy może spełnić swoje marzenia - spotkanie z pisarzem Zbigniewem Masternakiem

Dobre grudniowe wieści …

2018-12-27
Powiększ zdjęcie

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczyli karty świąteczne i  złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku kilkunastu osobom w lokalnym środowisku.

Ponadto młodzież włączyła się w zbiórkę żywności do Szkolnej Szlachetnej Paczki dla potrzebujących rodzin uczniów z Naszej Szkoły. Wspomnieć należy również o pomocy uczniów przy sprzedaży świec Caritas w kościele; dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Dzieło Pomocy Caritas.

Czytaj więcej o: Dobre grudniowe wieści …