Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu, ul.Szkolna 8, 05-317 Jeruzal, tel. 25 7523279

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / wydarzenia

wydarzenia

Artykuły

IX edycja akcji Narodowe Czytanie

2020-09-08
Powiększ zdjęcie

Ta  ogólnopolska akcja polegająca na  czytaniu największych dzieł polskiej literatury przypada zawsze na pierwszą sobotę września.  W tym roku (05.09.2020 r.) spotkaliśmy się  na Rynku w Jeruzalu, aby przeczytać fragmenty "Balladyny" J. Słowackiego. Zebranych powitała Pani Ewa Reda - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu. Fragmenty dramatu J. Słowackiego czytali uczniowie z klas VI-VIII oraz chętni rodzice uczniów i nauczyciele.  Uczestnicy akcji otrzymali okolicznościowe pamiątki, na których widniała odbitka pieczęci przesłanej do Naszej Szkoły przez Kancelarię Prezydenta RP.

Czytaj więcej o: IX edycja akcji Narodowe Czytanie

Akcja Narodowe Czytanie

2020-09-01
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do udziału w  Narodowym Czytaniu, które odbędzie się 05.09.2020r. (sobota) na Rynku w Jeruzalu w godz.  od 11.00 do 12.00.  W tym roku czytana będzie "Balladyna" Juliusza  Słowackiego.  

Czytaj więcej o: Akcja Narodowe Czytanie

Aplikacja ProteGO Safe

2020-08-24

Warszawa, 18 sierpnia 2020 r.

 

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

 

            gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

 

ProteGO Safe – jak to działa?

ProteGO Safeto aplikacja, którapowiadamia o możliwym kontakcie
z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. 

 

ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

Aplikacja składa się z dwóch modułów:

  • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
  • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

 

Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy. 

 

Dziennik zdrowia

ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

 

Bezpieczeństwo z ProteGO Safe

Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Jarosław Pinkas

Główny Inspektor Sanitarny

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Aplikacja ProteGO Safe

"Wiatr w żagle" - WOŚP

2020-01-14
Powiększ zdjęcie

12.01.2020r. w całym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali  w Jeruzalu i Kuflewie. Zebrali 2277,08 zł.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i kwestującym uczniom.

Uczennice z klasy VI i VII wystąpiły w programie artystycznym w GCK w Mrozach, prezentując taneczną impresję.

                                                                                                                         Emilia Mazek - Rybak

Czytaj więcej o: "Wiatr w żagle" - WOŚP

Świąteczna działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

2019-12-20
Powiększ zdjęcie

W okresie przedświątecznym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu:

- zebrali produkty żywnościowe po to, aby przygotować Szkolne Szlachetne Paczki dla osób znajdujących się w trudnej, materialnej sytuacji,

- włączyli się w akcję Caritasu – rozprowadzali świece wigilijne przez kolejne niedziele Adwentu przy głównym wejściu do kościoła (dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na dzieła Caritasu),

- wykonali karty świąteczne i wręczyli je osobom w środowisku lokalnym,

- zapalili znicze na mogiłach Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu, a także w miejscu upamiętniającym pobyt Patrona Naszej Szkoły – Henryka Sienkiewicza - w Wężyczynie.

Czytaj więcej o: Świąteczna działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

WESOŁYCH ŚWIĄT

2019-12-18

Kodowanie w naszej szkole

2019-11-28
Powiększ zdjęcie

NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE

2019-09-12
Powiększ zdjęcie

Już po raz ósmy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wspólne czytanie odbyło się 9. września. W akcji wzięli udział  uczniowie klas V-VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami.  Spośród ośmiu propozycji nasi uczniowie wybrali trzy pozycje:  "Dym" M. Konopnickiej, "Sachem" H. Sienkiewicza oraz "Rozdzóbią nas kruki, wrony..." S. Żeromskiego.

Czytaj więcej o: NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE

Jak nie czytam, jak czytam

2019-06-07
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie wzięło 120 uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Jak nie czytam, jak czytam

Ksiądz Biskup z pasterską wizytą w SP w Jeruzalu

2019-05-20
Powiększ zdjęcie

W dniu 29. kwietnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Marka Solarczyka, który odwiedził nas w ramach wizyty kanonicznej jaką przeprowadzał w parafii w Jeruzalu. Ks. Biskupowi towarzyszył Ks. Proboszcz Zbigniew Płochocki. Dostojnych Gości przywitała przed budynkiem szkoły Pani Dyrektor Ewa Reda oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl. II piosenką „Witamy Was, Alleluja”. Dalsza część odbyła się w hali sportowej z udziałem całej społeczności szkolnej. Po uroczystym śpiewie „Bądź pozdrowiony Gościu nasz” wprowadzono sztandar szkoły i delegacja uczniów powitała Gościa słowem i kwiatami, prosząc jednocześnie o pasterskie błogosławieństwo. Następnie głos zabrał Ks. Biskup. Podziękował za serdeczne powitania, krótko opowiedział o sobie i swojej pracy. Zachęcił uczniów do zadawania pytań, na które chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Wiele pytań dotyczyło Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w których Biskup uczestniczył. Niektórzy otrzymali pamiątkowy wpis do zeszytu. Godzinne spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Pani Dyrektor z przewodniczącą Rady Rodziców przekazała Księdzu Biskupowi symboliczną pamiątkę, jako wyraz wdzięczności za przybycie do nas i spędzony czas w murach naszej szkoły. Na zakończenie spotkania Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Po części oficjalnej odbyło się zwiedzanie szkoły oraz wspólny obiad z nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły w stołówce szkolnej. Była to niepowtarzalna okazja na swobodną rozmowę oraz bliższe poznanie osoby Ks. Biskupa i zakresu jego pracy. Wszyscy byli zachwyceni postawą otwartości, życzliwości i spontaniczności Biskupa. Wizyta Dostojnego Gościa pozostanie na długo w naszej pamięci i sercu. Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie internetowej parafii www.parafiajeruzal.pl

W tym dniu na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej szkoły – tj. ucz. z kl. 8 i III gimnazjum.

Bogusława Muracka

Czytaj więcej o: Ksiądz Biskup z pasterską wizytą w SP w Jeruzalu